UROCZYSTOŚCI SZKOLNE

Już po raz drugi w naszym przedszkolu 21 września obchodziliśmy ŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKA.

W obecnej sytuacji dwie grupy musiały bawić się oddzielnie, ale było również wesoło i każda z grup przedszkolnych o sobie pamiętała. Nie zabrakło wspólnych zabaw, tańców, gier zręcznościowych, konkurencji oraz słodkiego poczęstunku. Najbardziej obleganą atrakcją była również FOTOBUDKA, która sprawiła dzieciom wiele radości.

Jeszcze raz życzymy NASZYM  PRZEDSZKOLAKOM wszystkiego najlepszego!

 

06.03. Dzień Kobiet w klasie V

0To był tydzień wielu emocji-na szczęście pozytywnych. Od jakiegoś czasu towarzyszyły nam pieśni hymniczne śpiewane chórem przez wszystkich uczniów szkoły. Ukoronowaniem naszych prób była czwartkowa prezentacja przed komisją oceniającą. Kiedyś nadejdą wyniki.
My tymczasem skorzystaliśmy z okazji i nadchodzące święto kobiet, uczyniliśmy tematem spotkania z wychowawczynią-panią Justyną Lubieniecką oraz panią Lubą - jedną z mam, która przygotowała dla nas poczęstunek, oj smaczny poczęstunek, by przez 45 minut porozmawiać, zjeść ciastko, podsumować tydzień.


06.03 Wręczanie nagród :-)


DO HYMNU !


Na temat Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych DO HYMNU, w którym wzięliśmy udział, czytaliśmy już w infoilawa i na stronie Gminy Iława.
Profil Facebookowy naszej szkoły niech tym razem posłuży za dziurkę od klucza, którą wejrzymy do kuchni tego wydarzenia.
Otóż przygotowywaliśmy się do prezentacji wiele dni. Przecież szkoła pracuje według planu, realizuje programy nauczania, zatem zebranie nas wszystkich w jeden chór i ćwiczenia ech, to nie było łatwe. Nie wszyscy rozumieliśmy już na pierwszych próbach, do czego zmierza śpiewanie pieśni hymnicznych.
Wspólne śpiewanie towarzyszyło ludziom od wieków i najczęściej było wyrazem spontanicznego wyrażania przynależności do danej wspólnoty. Pieśni o randze symbolu silniej jednoczą ludzi wokół wspólnej sprawy. A potrzeba należenia do społeczności wyrażana jest w różny sposób – chociażby facebookiem, który portalem społecznościowym właśnie się zwie.
Mieliśmy możliwość, przyjemność podporządkowania się rygorom chóralnego działania. Niełatwe, ale możliwe.
Niewątpliwie odpowiedzialne i trudne zadanie przygotowania uczniów od strony muzycznej wzięła na swoje barki wieloletnia nauczycielka naszej szkoły Pani Ewa Zalewska. Dziękujemy wszystkim pracownikom naszej szkoły z panią Dyrektor na czele.


https://www.facebook.com/szkola.galdowo/videos/514928895707443/?modal=admin_todo_tour


http://www.infoilawa.pl/aktualnosci/item/60339-do-hymnu-w-galdowie-uczniowie-wzieli-udzial-w-przeslu...


4 marca

Tydzień temu w środę, pojechaliśmy do Iławy na eliminacje miejsko-gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM. Konkurs przybliżył mam sposoby radzenia sobie z pożarami, zapobiegania im i wiemy więcej na temat struktury organizacyjnej jednostek pożarowych

Notatkę sporządził Marcin Włodarski27.02 Zajęcia kreatywne w klasie II


25.02 Klasowe pączkowanie w klasie VI


25.02 Fotorelacja z wycieczki do Iławy na lodowisko


21 lutego 2020 roku w Starostwie Powiatowym w Iławie reprezentantka naszej szkoły ucz. kl. III Kinga Gościniak wzięła udział w finale konkursu "Czytam i rozumiem", którego organizatorem było Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie.


Powietrze – dobro wspólne

7 lutego 2020 roku w Nadleśnictwie Kudypy odbyło się podsumowanie wojewódzkiego konkursu plastycznego i literackiego „Powietrze – dobro wspólne” inspirowanego Encykliką Papieża Franciszka Laudato Si.

W kategorii list II miejsce ex aequo zajęli: Natalia Rekowska, Marika Kowalska i Rafał Kisiel. Gratulujemy laureatom i zachęcamy do przeczytania ich prac.

W dniu 8 stycznia 2020 roku odbyło się posiedzenie komisji oceniającej prace konkursowe dzieci i młodzieży.

Członkowie komisji pracowali w składzie: Małgorzata Hochleitner (Kuratorium Oświaty), Urszula Dyl-Nadolna (Lasy Państwowe), Magdalena Świtalska (Szkoła Podstawowa w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie), ks. Paweł Rabczyński (Wydział Teologii UWM w Olsztynie), Ewelina M. Mączka (Wydział Teologii UWM w Olsztynie)

Dodatkową nagrodą dla wszystkich biorących udział w konkursie były warsztaty przyrodnicze, na które przybyło około 100 osób z województwa warmińsko-mazurskiego. Dzieci poprzez zabawę miały okazję wykazać się kreatywnością i umiejętnością pracy w grupie. Podejmowały różnorodne zadania, takie jak: budowanie szałasu, przygotowanie kociołka ze zdrową żywnością w warunkach polowych, wykonanie makiety lasu w słoiku, podchody. Warsztaty zakończyły się wspólnym posiłkiem, na który złożyła się grochówka, gulasz z kociołka przygotowany przez dzieci oraz gorąca herbata z miodem i cytryną.


14.02.2020 r.       Szkolne Walentynki


10. i 13.02 Rozgrywki Halowe w Piłkę Nożną o Puchar Wójta w Wikielcu

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

https://www.facebook.com/szkola.galdowo/videos/280362106276483/?modal=admin_todo_tour


11.02.2020 R. OD TEMPERATURY NISKIEJ DO WYSOKIEJ, CZYLI ZAJĘCIA KREATYWNE W KLASIE II


PODSUMOWANIE OSIĄGNIĘĆ

W  I ŚRÓDROCZU ROKU SZKOLNEGO 2019/2020


17.01.2020 r.         Dzień Babci, Dzień Dziadka, Bal Karnawałowy
10.01.2020 R.     LICYTACJA DLA WOŚP


   II miejsce w konkursie rejonowym zorganizowanym przez Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”: Hubert Gajewski, Klaudia Kalinowska - ucz. kl.VI, Filip Zakrzewski - ucz. kl. VII, Michał Ksiuk - ucz. kl. VIII,
opiekun: p. JustynaLubieniecka

19.12.2019 r.     WIGILIA SZKOLNA11.12.2019 R.    SZKOLENIE DLA UCZESTNIKÓW ŚWIETLICY PWD

"DOPALACZE - PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ"


06.12.2019 r.    M I K O Ł A J K I


29.11.2019 r.   Andrzejki


25 listopada, Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja.

Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez panie opowiadań o niedźwiadkach, nauczyły się piosenki o misiu, tańczyły z misiami w rytm piosenki „Pokochaj pluszowego misia" oraz wykonały pracę plastyczną związaną z misiem. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości.

Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w dziecięcych wspomnieniach na długi czas.


Sukcesy naszych uczniów!

Marika Kowalska oraz Rafał Kisiel zostali laureatami wojewódzkiego konkursu literackiego "Kochające się małżeństwo - szczęśliwa rodzina". 25 października laureaci wraz z opiekunką panią Beatą Przeworską uczestniczyli w uroczystości podsumowania XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Rafał Kisiel otrzymał nagrodę z rąk Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego pana Gustawa Marka Brzezina, natomiast Marika Kowalska od Przewodniczącego Rady ds. Rodzin Województwa Warmińsko-Mazurskiego pana Andrzeja TaborskiegoGRATULUJEMY !!!


W dniu 13.11.2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Prezesem Polskiego Związku Niewidomych - Koło w Iławie - Panią Dorotą Maćko, tyflospecjalistką z Fundacji „Szansa dla Niewidomych” z Olsztyna - Panią Justyną Sobota, a także wolontariuszami: Panią Julitą, Panią Barbarą i Panem Piotrem. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas „0” - IV.
Spotkanie miało charakter edukacyjno- informacyjny i jego celem było przekazanie uczniom wiedzy o tyflopomocach, tyflosprzęcie, pogłębienie wiedzy na temat rehabilitacji i pomocy rehabilitacyjnych osób niepełnosprawnych wzrokowo. Uczniowie mieli okazję zdobyć informacje o działalności koła Polskiego Związku Niewidomych w Iławie, a także o funkcjonowaniu na co dzień osób niewidomych i słabowidzących. Dzieci poznały pomoce, jakie używają te osoby - warcaby dla niewidomych, szachy, kostka Rubika, Ludo - chińczyk, karty obrajlowione i inne np.: lupy optyczne i elektryczne, czytaki, smartfony i telefony mówiące, igły specjalistyczne, płynomierze, skarpetniki, ramki do podpisywania różnego rodzaju dokumentów w urzędach i instytucjach, a także czasopisma brajlowskie. Dzieci miały szansę przejść praktyczny trening chodzenia i pokonywania przeszkód z zasłoniętymi oczami z białą laską i z przewodnikiem.
Spotkanie to było szansą nie tylko zdobycia podstawowej wiedzy na temat życia osób niewidomych i słabowidzących – ich ograniczeń i możliwości, zrozumienia tej niepełnosprawności, ale także nauką szacunku i wrażliwości na potrzeby innych. Dziękujemy naszym gościom za ciekawą lekcję i upominki. Liczymy na kolejne spotkanie z uczniami naszej szkoły.


Święto Niepodległości - to już 101 rocznica odzyskania niepodległości. Jak zawsze uroczyście wspominaliśmy ten ważny dla Polski dzień.


11 listopada 2019 r. AKCJA DO HYMNU

Uroczyste odśpiewanie hymnu znajdziecie Państwo na facebooku naszej szkoły lub klikając w poniższy link

https://www.facebook.com/szkola.galdowo/videos/987033578300501/?modal=admin_todo_tour

Serdecznie zapraszamy :-)Szanowni Rodzice, Opiekunowie oraz Uczniowie !

W bieżącym roku 11 listopada będziemy obchodzili 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla uczczenia tego jubileuszu w ramach projektu „Warmia i Mazury na drodze ku niepodległości i europejskości” Kuratorium Oświaty w Olsztynie opracowało załączony plakat. Pamiętajmy o tym święcie !W dniu 23 października 2019 r. w Szkole Podstawowej im. mjr Henryka Dobrzańskiego "HUBALA" w Gałdowie odbyła się próbna ewakuacja przeciwpożarowa pod okiem staży pożarnej z Iławy. Wszyscy obecni w tym dniu sprawnie opuścili budynek szkoły i bez żadnych przeszkód udali się na miejsce zbiórki. Ewakuację przeprowadziła pani Rita Bobko


22.10.2019 R. STYPENDIA NAUKOWE WÓJTA GMINY IŁAWA

   Siedmioro uczniów naszej szkoły otrzymało stypendium naukowe. Na uroczysty apel przybyli przedstawiciele władz samorządowych: Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, przewodniczący Rady Gminy Roman Piotrkowski oraz Kierownik Referatu Edukacji Henryk Szabelski. Wyróżnieni zostali następujący uczniowie:

Jacek Gałamon – kl. V

Daria Olszewska – kl. V

Klaudia Kalinowska – kl. VI

Wiktoria Rekowska – kl.VII

Natalia Chmielewska – kl. VII

Filip Zakrzewski – kl. VII


   Uczniowie i ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne z rąk zaproszonych gości oraz pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Gałdowie.

   Podczas gali uczniowie Marika Kowalska ucz.kl. V oraz Rafał Kisiel ucz. kl. VI przedstawili swoje prace konkursowe: wzruszające listy do rodzicówGratulujemy !!!


22.10.2019 R. Wręczenie odblaskowych workoplecaków dla pierwszaków


Dziś w świetlicy bawiliśmy się gipsem. Teraz czekamy, aż wyschnie. Mamy też nowe pomysły.
Do zobaczenia w poniedziałek :-)


Szkoła Podstawowa w Gałdowie w najnowszym BIULETYNIE WARMIA MAZURY
nr 43 ISSN 1509-2607 .
Zapraszamy do zapoznania się z treścią


Co robimy na zajęciach świetlicowych?


18.10.2019 R. Gminna Olimpiada Sportowa klas I - III w Wikielcu

Nasza drużyna zdobyła 4 miejsce. Gratulujemy :-)


Dwóch uczniów reprezentowało naszą szkołę w Powiatowym Turnieju Szachowym dla szkół podstawowych:

Oliwia Nieckarz i Łukasz Bilicki.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia PZSzach – Feliks Stachowicz, którego wspierali Dorota Macfałda, Romuald Maculewicz oraz Grzegorz Miśta. Rozegrano 6 rund w tempie 15 minut na zawodnika, w trzech kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Nagrody zostały przyznane oddzielnie dziewczętom i chłopcom.

Wśród laureatów turnieju znalazła się uczennica naszej szkoły

Oliwa Nieckarz, zajmując w swojej kategorii III miejsce.

G R A T U L U J E M Y


04.10.2019 r. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia. W zawodach brali udział uczniowie klas IV - VIII. Tegoroczne zawody wygrała klasa VII, zaś Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia została uczennica klasy VIII Natalia Jurkiewicz. Gratulujemy


27 września obchodziliśmy Dzień Jesieni. Impreza wpisana na stałe w kalendarz wydarzeń naszej szkoły ponownie wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczniów.

Fotorelację z wydarzenia możecie obejrzeć klikając na poniższy link:

https://www.facebook.com/szkola.galdowo/videos/905245249862655/?modal=admin_todo_tour


26 września ponownie zawitał do nas skrzypek Orkiestry Teatru Muzycznego w Gdyni Pan Leszek Bolibob. Za cel Czwartkowego koncertu muzyk obrał roztańczenie naszych uczniów, co bezapelacyjnie mu się udało. Z właściwą dla siebie swobodą zachęcał wszystkich nas do aktywnego uczestniczenia w koncercie, pokazując właściwe kroki znanych tańców. Zwieńczeniem spotkania muzycznego był wspólny zwariowany i radosny taniec uczniów. Jak to zwykle bywa, najsilniejszym instynktem muzycznym wykazali się najmłodsi uczniowie. Starsze klasy podeszły do muzyki w matematyczny sposób, licząc w skupieniu kroki tańczących.

Fotorelację z wydarzenia możecie obejrzeć klikając na poniższy link:

https://www.facebook.com/szkola.galdowo/videos/666836977157383/?modal=admin_todo_tour