29.05.2019 r.   Wycieczka do Gdańska

    

   W dniu 29.05.2019 r. uczniowie klas IV – VIII wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę do Gdańska. Zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej dostarczyło wiele emocji. Wystawione ekspozycje muzealne przybliżyły uczestnikom ogrom tragedii ludzkich i zniszczeń, jakie przyniosła wojna.

  Po spacerze po Gdańskiej Starówce i deptaku nad Motławą udaliśmy się do JUMPCITY. Skacząca lekcja była świetnym relaksem i okazją do wspólnej zabawy, wieńczącą wycieczkę :-)


DNI RODZINY, 12 MAJA 2019 R.


Dni Rodziny w Gałdowie obchodziliśmy w tym roku pod hasłem „Małżeństwo – dobre relacje – silna rodzina”. 12 maja   (w niedzielę) na boisku szkolnym zebrała się publiczność Gałdowa i okolic, by spędzić kilka godzin oglądając prezentacje artystyczne.

Obchody rozpoczęły się od mszy świętej. Po mszy publiczność i organizatorzy przeszli na teren szkoły. Zebranych przed sceną przywitała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gałdowie Pani Anna Lewandowska oraz Wójt Gminy Iława Pan Krzysztof Harmaciński.

Publiczność oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Iława, Zastępca Wójta Andrzej Brach Przewodniczący Rady Gminy Iława Roman Piotrowski poznali sceniczną twórczość uczniów Szkoły Podstawowej w Gałdowie. Wręczono nagrody zwycięzcom konkursów: literackiego i plastycznego o tematyce nawiązującej do hasła tegorocznych obchodów.

Na scenie wystąpili również seniorzy z gminy Iława skupieni w zespole Pełni Werwy. Nie zabrakło koncertu grupy muzycznej Graszband działającego w Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie. Nowością i niespodzianką był występ nauczycieli i rodziców ze Szkoły Podstawowej w Gałdowie, którzy zaprezentowali w formie kabaretowej wiersz „Rzepka” Jana Brzechwy.

W roli gwiazdy wieczoru wystąpił zespół „Byle do przodu” z Olsztynka, wykonując standardy rockandrollowe.

Obchodom towarzyszył tradycyjnie Turniej Sportowy Sołectw. Wzięło w nim udział 8 sołectw: Gałdowo, Ząbrowo, Laseczno, Rudzienice, Tynwałd, Mózgowo, Starzykowo oraz Skarszewy. Wśród konkurencji znalazły się: rzut podkową, zbijanie jajka batem oraz przeciąganie liny.

I miejsce zajęli zawodnicy z Laseczna, II miejsce reprezentanci Ząbrowo i III miejsce sportowcy z Gałdowa.

Rodzice i pracownicy Szkoły Podstawowej w Gałdowie przygotowali ognisko z kiełbaskami, grochówkę oraz pyszne ciasta.

Tegoroczne obchody zorganizowali: Wójt Gminy Iława, Szkoła Podstawowa w Gałdowie, Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie, GOPS w Iławie, sołtys wraz z radą sołecką Gałdowa, PWD, OSP Gałdowo oraz KGW Gałdowo.


Apel z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Wtorek 13 listopada okazał się godnym zwieńczeniem całorocznych obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

     Uczniowie i pracownicy szkoły zebrani przed szkolną sceną mieli okazję posłuchać pieśni ułańskich i legionowych na trwałe wpisanych w polską kulturę a wywodzących się z Legionów Polskich. Śpiewane przez żołnierzy podczas walk o niepodległość musiały wybrzmieć również w okrągłą setną rocznicę odzyskania długo oczekiwanej wolności. Ascetyczna scenografia z powściągliwą choreografią pozwalały skupić się na mówionym i śpiewanym słowie. A przesłanie przedstawienia było jednoznaczne i mówiło, że wielka ofiara ludzi oddana w odzyskanie niepodległości nie może teraz ulegać jedynie radosnej konsumpcji. Czerpanie z wolności powinno sprowadzać się do jej pielęgnowania. O oprawę muzyczna apelu zadbał nauczyciel muzyki Pan Sławomir Zbysiński, zaś opiekę literacką i reżyserską sprawowała Pani Beata Przeworska.

     Pani dyrektor Anna Lewandowska wypuentowała apel rocznicowy, kierując naszą uwagę na siłę jedności narodu, która może i powinna przejawiać się w naszych codziennych działaniach. Padły również słowa o pamięci historycznej i szacunku do symboli narodowych stanowiących spoiwo dla członków polskiego społeczeństwa.


Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji DZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.   9 listopada dokładnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy wspólnie hymn narodowy. Uczniowie i wszyscy pracownicy szkoły zebrani w jednym miejscu dołożyli swoją cegiełkę w biciu „Rekordu dla Niepodległej”, ponieważ taki był cel pomysłu Ministerstwa Edukacji Narodowej – by jak najwięcej uczniów i pracowników placówek oświatowych w tym samym czasie połączyło się ze sobą słowami hymnu narodowego.

   Nikogo nie trzeba było namawiać do udziału w akcji. To pozwala mieć nadzieję, że symbole narodowe pozostaną trwałym i integralnym elementem również na co dzień.Uczennica klasy siódmej, Patrycja Płochacka, została laureatką wojewódzkiego konkursu literackiego "Dom rodzinny ostoją Ojczyzny" organizowanym przez Civitas Christiana w Olsztynie z okazji XX Warmińsko - Mazurskich Dni Rodziny. Praca została napisana pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego Beaty Przeworskiej. Praca naszej uczennicy znalazła się w formie wydrukowanej w numerze październikowym Biuletynu. Nagrodę przyznaną przez Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina dla naszej uczennicy oraz jej opiekunki odebrała pani dyrektor szkoły Anna Lewandowska

GRATULUJEMY !!!


W ramach działalności Centrum Sportu i Rekreacji Regionalnej w dniu 25.10.2018r., by uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości w naszej szkole został zorganizowany mecz piłki siatkowej nauczyciele i pracownicy obsługi vs uczniowie. Celem rozegranego meczu była popularyzacja piłki siatkowej oraz kulturalne kibicowanie na imprezach sportowych. Po zaciętym boju uczniowie musieli uznać wyższość nauczycieli. Mecz zakończył się wynikiem 3:2. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom pamiątkowy za uczestnictwo, a zwycięska drużyna otrzymała puchar z rąk dyrektor szkoły.


Składy drużyn:

nauczyciele i pracownicy obsługi:                 uczniowie:

1. Karol Tarasiewicz                       1. Dominik Grodecki ucz. kl. VIII

2. Rita Bobko                           2. Patryk Grodecki ucz. kl. VIII

3. Marzena Jabłońska                      3. Mateusz Jankowski ucz. kl. VIII

4. Mariola Kubska                        4. Maciej Jankowski ucz. kl. VIII

5. Katarzyna Wieczorek                      5. Łukasz Borek ucz. kl. VIII

6. Dorota Bilicka                          6. Łukasz Borek ucz. kl. VII

7. Paweł Grodecki                         7. Damian Grodecki ucz. kl. VI

8. Ewa Zakrzewska                         8. Filip Mazurowski ucz. kl. VII

                                 9. Sebastian Chmielewski ucz. kl. VIII

                                10. Jakub Sikorski ucz. kl. VIII


ucz. kl. VIII Wiktoria Bagan - cheerleaderka

ucz.kl. VII Dominika Jaworska - sędzia


GRATULUJEMY :-)


18 października odbył się szkolny konkurs dla uczniów klas V - VIII "100 pytań na 100 - lecie odzyskania niepodległości" przygotowany przez p. Jerzego Dziczka.

Klasyfikacja:

I miejsce: klasa VI

II miejsce: klasa V

III miejsce: klasa VII


GRATULUJEMY :-)